A tejsavófehérje előnyei és miért érdemes más fehérjékkel szemben?

Off By

Súlykezelés

A csökkentett kalóriatartalmú, magasabb fehérjetartalmú diéta, beleértve a tejsavófehérjét, javíthatja a fogyás minőségét azáltal, hogy több zsírt veszít és/vagy több sovány izomzatot tart fenn. Kalória kalóriáért, a tejsavófehérje hosszabb ideig segíthet az embereknek jóllakottnak érezni magát, mint a szénhidrátok vagy zsírok.

Wellness

A tejsavófehérjét tartalmazó étrend fogyasztása elősegíti az erős immunitást és megvédi az aktív egyének egészségét. A tejsavófehérje kiváló minőségű fehérjeforrás, amely tartalmazza az egészséghez szükséges összes esszenciális aminosavat.

Gyakorlatok helyreállítása

A tejsavófehérje fogyasztása és a rendszeres ellenállási gyakorlatok több sovány izomépítést segíthetnek elő, mint az önmagában végzett ellenállás edzés vagy a szénhidrátfogyasztással kombinált ellenállási edzés. A tejsavófehérje fogyasztása edzés után elősegíti az izomzat építését és helyreállítását.

Egészséges öregedés

A feltörekvő kutatások azt mutatják, hogy az idősebb amerikaiak képesek lehetnek csökkenteni az életkorral összefüggő izomtömeg-csökkenést, ha ellenálló edzést folytatnak, és az ajánlott étrendi mennyiségnél (RDA) magasabb fehérjét fogyasztanak.

Miért a tejsavófehérje por?

Manapság rengeteg különféle fehérjepor található a piacon: tejsavófehérje, kazein, borsófehérje, rizsfehérje, szójafehérje és még sok más. Szóval, hogyan válaszd ki a számodra legjobb fehérjeport? Nos, minden ilyen típusú fehérjepornak vannak pozitívumai és negatívumai. Nézzünk meg néhányat közülük.

Kazein

Pozitívum: A tejsavófehérjéhez hasonlóan a kazein is a tejből származik, és mind a kilenc esszenciális aminosavból áll. A szervezet önmagában nem tud esszenciális aminosavakat előállítani, ezeket élelmiszerekkel kell beszereznie.

Negatív: szerint a Országos Erősítő és Kondicionáló Egyesület , a kazein sokkal lassabban emésztődik, mint a tejsavófehérje. A tejsavó „gyors hatású” fehérjeként ismert, amelyet a szervezet gyorsan lebont, míg a kazeint „lassú hatású” fehérjének nevezhetjük.

Borsó fehérje

Pozitívum: A borsófehérje kiváló azoknak a vegánoknak, akik növelni szeretnék a fehérjebevitelüket, mivel a kazeinnel és a tejsavóval ellentétben nem tartalmaz semmilyen állati eredetű terméket.

Negatívum: Ebben a fehérjeforrásban hiányzik a cisztein aminosav, ezért nem tekinthető teljes értékű fehérjének.

Rizs fehérje

Pozitívum: A borsófehérjéhez hasonlóan a rizs is vegánbarát fehérjepor.

Negatívum: Csakúgy, mint a borsófehérje, a rizsfehérje por is „alacsony bizonyos aminosavakat – nevezetesen lizint” tartalmaz, egyes források szerint ez azt jelenti, hogy valószínűleg nem jó ötlet a rizsfehérje-porra támaszkodni egyedüli fehérjeforrásként.

Protein vagyok

Pozitívum: A szójabab sok más növényi alapú élelmiszerrel ellentétben a teljes értékű fehérjeforrás és tartalmazza az összes esszenciális aminosavat.

Negatívum: A tudósok szerint a szója geniszteint és daidzeint tartalmaz, amelyek növényi eredetű ösztrogénként ismertek, és elég nagy mennyiségben fogyasztva az emberekben „nemek közötti rémálmokat élhetnek át”.

A cikk hivatkozik egy 2005-ös évre is tanulmány, amely a szójafehérjét a kazeinnel hasonlította össze. A tanulmány azt állítja, hogy „a szója lényegesen nagyobb része lebomlik karbamid-hulladékká. Ráadásul hozzájárul a szervezetben a fehérjeszintézis csökkenéséhez.”

Tejsavó fehérje

Pozitívum: A tejsavó egy teljes értékű fehérje, amely tartalmazza mind a kilenc esszenciális aminosavat. Gyorsan ható fehérjeként a szervezet is nagyon gyorsan felszívódik.

Negatívum: A tejsavófehérje tejtermék, ezért nem vegánoknak való. Azonban, ahogy ez a pozitív-negatív gyakorlat megmutatta, ez az optimális kiegészítő szinte bárki számára!

Mennyire van szükséged?

Neked kellene olvassa el a címkéket különböző tejsavófehérje-termékeket, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nem adnak hozzá felesleges cukrokat vagy töltőanyagokat. Ha elkezdte vizsgálni a különböző márkák címkéit, valószínűleg észrevette, hogy az adagonkénti gramm mennyiség változhat.

Egyes népszerű márkák adagonként 15-25 grammot szállítanak, míg mások 50-60 gramm fehérjét tartalmaznak adagonként. Szóval, mennyire van szüksége valójában?

Tegyük fel, hogy 165 fontot nyomsz. Ha Ön rekreációs sportoló, akkor napi 83-115 grammot kell fogyasztania. Egy ilyen súlyú állóképességi sportolónak 83-132 grammra lenne szüksége, míg egy kalóriát korlátozó sportolónak napi 132-149 gramm fehérjét kell bevinnie. Függetlenül az edzési szinttől vagy a testsúlytól, egy online fehérjekalkulátor becslést készít az ajánlott napi fehérjebevitelről.